Geothermieproject Trias Westland in bedrijf 26 Jul, 2019    < Terug

house

Geothermieprojecten zijn allang geen onbekend terrein meer voor AAB. De afgelopen jaren hebben we al aan verschillende projecten meegewerkt. Zoals ook aan het project Trias Westland wat onlangs succesvol in bedrijf is genomen.

AAB heeft vanuit meerdere disciplines een bijdrage geleverd aan Trias Westland. Al vanaf 2012 is bijvoorbeeld onze afdeling Energie druk doende geweest om eventuele afnemers te informeren en te adviseren. ‘Wat betekent het voor ons bedrijf om over te stappen op aardwarmte?’ Die vraag moest beantwoord worden en met verscheidene presentaties en berekeningen op bedrijfsniveau zijn de gevolgen van zo’n overstap in beeld gebracht. Dit advies heeft ertoe geleid dat momenteel 26 glastuinbouwondernemers de keuze hebben gemaakt aardwarmte af te nemen van Trias Westland. Bij een eventueel tweede doublet bij Trias Westland volgen er meer.

Afdeling Techniek heeft zich van begin af aan bezig gehouden met het basisontwerp van het leidingnetwerk om de aardwarmte bij de afnemers te krijgen. Om dit netwerk neer te leggen is het nodig geweest om de opstalrechten voor de gronden waar het netwerk doorheen loopt te verkrijgen. Onze afdeling Makelaardij heeft daarin bemiddeld, en tevens ook in de aankoop van de boorlocatie.

En zo heeft AAB meerdere bijdragen geleverd: o.a. ontwerp en realisatie van de pompruimte, verkrijgen verscheidene vergunningen, het behandelen en lozen van testwater. Al met al een mooi project waar we onze kennis en kunde vanuit alle afdelingen hebben ingezet.

Als u deze melding afsluit of deze website verder bezoekt, geeft u toestemming voor het gebruik van cookies. Lees hier meer erover. Akkoord

Cookies

Wij maken op deze website gebruik van cookies. Een cookie is een eenvoudig klein bestandje dat wordt opgeslagen. De daarin opgeslagen informatie kan bij een volgend bezoek weer naar onze servers teruggestuurd worden. Deze cookies beschadigen uw computer niet en maken geen inbreuk op uw privacy.
Er zijn diverse soorten cookies. Voor de functionele en technische cookies is geen toestemming vereist. Dit zijn cookies die nodig zijn voor de website of ter verbetering ervan. U kunt denken aan inloggegevens of het plaatsen van een product in een winkelmandje (hetgeen niet voor deze website van toepassing is). De functionele en technische cookies worden ook wel gezien als noodzakelijke cookies.

Er zijn ook analytische cookies welke wij wel gebruiken. Dit heeft betrekking op de gegevensverzameling via Google Analytics. Hiermee krijgen wij inzicht in hoe onze website wordt gebruikt. Met Google Analytics is een verwerkersovereenkomst van toepassing en wij hebben Google expliciet geen goedkeuring gegeven voor het gebruik van uw gegevens ten behoeve van derden of Google zelf. De advertentie- en remarketingopties hebben wij uitgeschakeld (deze zijn bijvoorbeeld nodig voor AdWords). Daarnaast hebben wij uw IP adres geanonimiseerd.

Het is mogelijk om cookies uit te schakelen en/of te verwijderen. De informatie hierover en welk stappenplan u dient te volgen, vindt u terug via de website van Consumentenbond https://www.consumentenbond.nl/internet-privacy/cookies-verwijderen